Весникар - најнови статии

Весникар - најчитани статии

Повеќе стотици верници го пречекаа Патријархот Порфириј (Калишта – Струга)

СТОТИЦИ ВЕРНИЦИ ГО ПРЕЧЕКАА ПАТРИЈАРХОТ ПОРФИРИЈ ВО МАНАСТИРОТ КАЛИШТЕ КАЈ СТРУГА 20. јуни 2022 – 22:25  Неговата Светост Патријарх Српски г. Порфириј денеска во раните вечерни часови пристигна во манастирот Калиште кај Струга, каде што Неговото Блаженство Архиепископот Охридски и Македонски г. Стефан, архиепископите, свештениците, монасите и стотици верници приредија многу свечен дочек (фотогалерија). Во […]

Original Link...


Tags: None
0 comments
Report        

Read On: