Весникар - најнови статии

Весникар - најчитани статии

Воскресение Христово (трет ден)

На 18 април 2023 година (вторник од Светлата седмица), во храмот на свети Јован Крстител во Кратово, митрополитот Кумановско-осоговски г. Григориј служеше Света Златоустова Литургија. На Светата Литургија, верниот народ се причести со... Повеќе »

Original Link...


Tags: None
0 comments
Report        

Read On: