Весникар - најнови статии

Весникар - најчитани статии

Оплакување Христово

Оплакување Христово (15.04.2023 10:24)

На Велика сабота, во манастирот „Свети великомаченик Георгиј и свети Антониј Велики“, во Ново Село, викарниот Епископ г. Јаков Стобиски отслужи Утрена богослужба, на која беа испеани статиите на оплакувањето Христово.

 

   

                                

   

 

Original Link...


Tags: None
0 comments
Report        

Read On: