Весникар - најнови статии

Весникар - најчитани статии

Вечерна со Василиева Литургија во Ново Село

Вечерна со Василиева Литургија во Ново Село (15.04.2023 10:38)

На Велика Сабота, Викарниот Епископ Стобиски г. Јаков отслужи Вечерна со Василиева Литургија во манастирот „Свети великомаченик Георгиј и свети Антониј Велики“, во Ново Село. Верниот народ на Литургијата се причести со Светите Христови Тајни.

 

                                                             

                                 

    

 

Original Link...


Tags: None
0 comments
Report        

Read On: