Весникар - најнови статии

Весникар - најчитани статии

Божествена Литургија во Струмица

Божествена Литургија во Струмица (06.11.2022 18:09)

Денес, Викарниот епископ г. Јаков Стобиски отслужи Божествена Литургија во манастирот „Светите Петнаесет Тивериополски Свештеномаченици“, во Струмица. На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

 

 

Original Link...


Tags: None
0 comments
Report        

Read On: