Весникар - најнови статии

Весникар - најчитани статии

Божествена Литургија во Орестијада

Божествена Литургија во Орестијада (08.11.2022 19:37)

Денес, Митрополитот Струмички Наум отслужи Божествената Литургија во сослужение со надлежниот Митрополит на Дидимотихо, Орестијада и Суфли г. Дамаскин и Епископот Велички г. Сиониј од Бугарската Православна Црква, во црквата „Светите архангели Михаил и Гаврил“ во Орестијада, Грција.

 

  

                                                       

                           

 

Original Link...


Tags: None
0 comments
Report        

Read On: