Весникар - најнови статии

Весникар - најчитани статии

Патријархот српски Порфириј му врачи на архиепископот Стефан Томос со кој се потврдува автокефалноста на Македонската Православна Црква - Охридска Архиепископија

Неговата Светост Патријархот српски г. Порфириј, на 5. јуни 2022. година, началствуваше со светата архијерејска Литургија во Соборни...

Original Link...


Tags: None
0 comments
Report        

Read On: