Весникар - најнови статии

Весникар - најчитани статии

Света Литургија во Неделата деветнаесетта по Педесетница

На 31.10.2021 г., Недела деветнаесетта по Педесетница и празник на св. апостол и евангелист Лука, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г.Григориј служеше Света Литургија во храмот на Света Троица, во Куманово. На Светата Литургија,... Повеќе »
"Света Литургија во Неделата деветнаесетта по Педесетница"

На 31.10.2021 г., Недела деветнаесетта по Педесетница и празник на св. апостол и евангелист Лука, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г.Григориј служеше Света Литургија во храмот на Света Троица, во Куманово. На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Original Link...


Tags: None
0 comments
Report        

Read On: