Весникар - најнови статии

Весникар - најчитани статии

Света Литургија на празникот на преподобен Прохор Пчињски

На 01.11.2021 год., на празникот на преподобен Прохор Пчињски, св. пророк Јоил, св. маченик Вар, спомен на пренесувањето на моштите на св. Јован Рилски, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г.Григориј служеше Света Литургија во... Повеќе »
"Света Литургија на празникот на преподобен Прохор Пчињски"

На 01.11.2021 год., на празникот на преподобен Прохор Пчињски, св. пророк Јоил, св. маченик Вар, спомен на пренесувањето на моштите на св. Јован Рилски, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г.Григориј служеше Света Литургија во во митрополитскиот соборен храм Св. Никола, во Куманово. Верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Original Link...


Tags: None
0 comments
Report        

Read On: