Весникар - најнови статии

Весникар - најчитани статии

Осветување на sвоно (камбана), во храм Света Троица с. Љубодраг

На 29.05.2022 година, во храмот света Троица во село Љубодраг, Кумановско, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско – осоговски г. Григориј, изврши благословување и осветување на Камбана, преку поросувањето на осветена вода, во името на... Повеќе »

Original Link...


Tags: None
0 comments
Report        

Read On: