Весникар - најнови статии

Весникар - најчитани статии

Во посета на новиот градоначалник на Општина Струмица

Во посета на новиот градоначалник на Општина Струмица (27.10.2021 18:28)

Денес, викарниот епископ г. Јаков Стобиски оствари средба со новоизбраниот градоначалник на Општина Струмица, г. Костадин Костадинов, на која му го пренесе благословот од Митрополитот Струмички г. Наум.

 

 

Original Link...


Tags: None
0 comments
Report        

Read On: