Весникар - најнови статии

Весникар - најчитани статии

Канонизација на Преподобниот Кирил Пејчиновиќ – Лешочки

На 16.10.2022 година, Недела 18 по Педесетница, и канонизација на преподобниот Кирил Пејчиновиќ – Лешочки, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско – осоговски г. Григориј, сослужуваше на Светата Архиерејска Литургија, на која чиноначалствуваше, Неговото Блаженство... Повеќе »

Original Link...


Tags: None
0 comments
Report        

Read On: