Весникар - најнови статии

Весникар - најчитани статии

Света Литургија на празникот на преподобна Параскева Епиватска – Петковден

На 27.10.2022 год., на празникот на преподобна Параскева Епиватска, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г.Григориј служеше Света Литургија во храмот на Света Петка, во нас. Бедиње, Куманово. На Светата Литургија верниот народ се причести... Повеќе »
"Света Литургија на празникот на преподобна Параскева Епиватска – Петковден"

На 27.10.2022 год., на празникот на преподобна Параскева Епиватска, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г.Григориј служеше Света Литургија во храмот на Света Петка, во нас. Бедиње, Куманово. На Светата Литургија верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

 

Original Link...


Tags: None
0 comments
Report        

Read On: