Весникар - најнови статии

Весникар - најчитани статии

Bтор ден Божик

На втор ден Божик, кога се чествува и Собор на Пресвета Богородица, Неговото Високопреосвештенство, Митрополитот Тетовско-гостиварски г.Јосиф во сослужение на свештенство од епархијата отслужи Света Божествена Литургија во храмот св.Димитриј-Тетово.

Original Link...


Tags: None
0 comments
Report        

Read On: