Весникар - најнови статии

Весникар - најчитани статии

Вечерна богослужба за празникот на Обновување на храмот на св. великомаченик Георгиј Победоносец во Лида

На 15.11.2021 год., во навечерието на празникот на Обновување на храмот на св. великомаченик Георгиј Победоносец во Лида – Ѓургиц, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г.Григориј, служеше Вечерна богослужба во манастирот на Св. Ѓорѓи, во... Повеќе »
"Вечерна богослужба за празникот на Обновување на храмот на св. великомаченик Георгиј Победоносец во Лида"

На 15.11.2021 год., во навечерието на празникот на Обновување на храмот на св. великомаченик Георгиј Победоносец во Лида – Ѓургиц, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г.Григориј, служеше Вечерна богослужба во манастирот на Св. Ѓорѓи, во Куманово.

Original Link...


Tags: None
0 comments
Report        

Read On: