Весникар - најнови статии

Весникар - најчитани статии

Света Литургија во Неделата дваесет и втора по Педесетница и празник на Соборот на свети Архангел Михаил и другите небесни бестелесни сили

На 21.11.2021 год., Недела дваесет и втора по Педесетница и празник на Соборот на свети Архангел Михаил и другите небесни бестелесни сили, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г.Григориј служеше Света Литургија во храмот на... Повеќе »
"Света Литургија во Неделата дваесет и втора по Педесетница и празник на Соборот на свети Архангел Михаил и другите небесни бестелесни сили"

На 21.11.2021 год., Недела дваесет и втора по Педесетница и празник на Соборот на свети Архангел Михаил и другите небесни бестелесни сили, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г.Григориј служеше Света Литургија во храмот на Светите Архангели, во Куманово.  На Светата Литургија верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Original Link...


Tags: None
0 comments
Report        

Read On: