Весникар - најнови статии

Весникар - најчитани статии

Света Литургија на празникот Обрезание Господово и на свети Василиј Велики

На 14.01.2023 година, празникот на Обрезанието Господово и на свети Василиј Велики, митрополитот Кумановско-осоговски г. Григориј служеше Света Василиева Литургија во митрополитскиот соборен храм Св. Никола, во Куманово. Верниот народ на Литургијата се причести... Повеќе »
"Света Литургија на празникот Обрезание Господово и на свети Василиј Велики"

На 14.01.2023 година, празникот на Обрезанието Господово и на свети Василиј Велики, митрополитот Кумановско-осоговски г. Григориј служеше Света Василиева Литургија во митрополитскиот соборен храм Св. Никола, во Куманово. Верниот народ на Литургијата се причести со Светите Христови Тајни.

 

Original Link...


Tags: None
0 comments
Report        

Read On: