Весникар - најнови статии

Весникар - најчитани статии

Света Литургија во Недела пред Богојавление

На 15.01.2023 година, Недела пред Богојавление, св. Силвестер и преп. Серафим Саровски, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско – осоговски г. Григориј служеше Света Литургија во митрополитскиот соборен храм св. Никола во Куманово. На Светата... Повеќе »
"Света Литургија во Недела пред Богојавление"

На 15.01.2023 година, Недела пред Богојавление, св. Силвестер и преп. Серафим Саровски, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско – осоговски г. Григориј служеше Света Литургија во митрополитскиот соборен храм св. Никола во Куманово. На Светата Литургија верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Original Link...


Tags: None
0 comments
Report        

Read On: