Весникар - најнови статии

Весникар - најчитани статии

Свето Богојавление – Водици

На 19 јануари 2023 година, кога Црквата го слави Крштението Господово – Богојавление, во митрополитскиот соборен храм на Свети Никола во Куманово, митрополитот Кумановско-осоговски г. Григориј служеше света Литургија. Верниот народ на Литургијата... Повеќе »
"Свето Богојавление – Водици"

На 19 јануари 2023 година, кога Црквата го слави Крштението Господово – Богојавление, во митрополитскиот соборен храм на Свети Никола во Куманово, митрополитот Кумановско-осоговски г. Григориј служеше света Литургија. Верниот народ на Литургијата се причести со Светите Христови Тајни. После Литургијата беше извршен Голем Богојавленски водосвет.

Original Link...


Tags: None
0 comments
Report        

Read On: