Весникар - најнови статии

Весникар - најчитани статии

Божествена Литургија во Ново Село

Божествена Литургија во Ново Село (14.01.2023 11:05)

Денес, на празникот Обрезание Господово и свети Василиј Велики, Викарниот Епископ г. Јаков Стобиски отслужи Божествена Литургија во манастирот „Свети великомаченик Георгиј и преподобен Антониј Велики“, во Ново Село. Верниот народ на Литургијата се причести со Светите Христови Тајни.

 

                    

                                                 

 

Original Link...


Tags: None
0 comments
Report        

Read On: