Весникар - најнови статии

Весникар - најчитани статии

Божествена Литургија во Ново Село

Божествена Литургија во Ново Село (15.01.2023 11:20)

Денес, кога Црквата го празнува споменот на свети Силвестер и преподобен Серафим Саровски, Викарниот Епископ г. Јаков Стобиски отслужи Божествена Литургија во манастирот „Свети великомаченик Георгиј и преподобен Антониј Велики“, во Ново Село. Верниот народ на Литургијата се причести со Светите Христови Тајни.

 

                                                    

                      

 

Original Link...


Tags: None
0 comments
Report        

Read On: