Весникар - најнови статии

Весникар - најчитани статии

ВОДОКРСТ 2023-Тетово

18.01.2023 ВОДОКРСТ ,Во храмот Пресвета Богородица -Тетово,митрополитот Тетовско-гостиварски г.Јосиф богослужеше Царски часови, Вечерна со Василиева литургија на која  сослужуваа протоереј-ставрофор Томислав Јосифовски,протоереј-ставрофор Мирко Станковски, протоереј Предраг 

Original Link...


Tags: None
0 comments
Report        

Read On: