Весникар - најнови статии

Весникар - најчитани статии

Рождество на Пресвета Богородица во Ново Село - Штип

{artsexylightbox singleImage="images/stories/21-09-22/01.jpg" path="images/stories/21-09-22/" previewHeight="150" previewWidth="200"}{/artsexylightbox} Рождество на Пресвета Богородица во Ново Село - Штип На 21.09.2022 година, кога Светата Православна Црква го празнува празникот Рождество на Пресвета Богородица - Мала Богородица,  Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички господин Иларион, во сослужение на свештенослужители од Брегалничката Епархија, отслужи Света Архиерејска Литургија во храмот „Успение на Пресвета Богородица“ во Ново Село - Штип. На крајот од Литургијата,
image

Рождество на Пресвета Богородица во Ново Село - Штип

На 21.09.2022 година, кога Светата Православна Црква го празнува празникот Рождество на Пресвета Богородица - Мала Богородица,  Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички господин Иларион, во сослужение на свештенослужители од Брегалничката Епархија, отслужи Света Архиерејска Литургија во храмот „Успение на Пресвета Богородица“ во Ново Село - Штип. На крајот од Литургијата,

Митрополитот г.Иларион одржа содржајна беседа.

 

 

 

Original Link...


Tags: None
0 comments
Report        

Read On: