Весникар - најнови статии

Весникар - најчитани статии

Сеноќно бдение во Велјуса

Сеноќно бдение во Велјуса (22.09.2021 11:23)

На празникот на Рождество на Пресвета Богородица, Митрополитот Европски г. Пимен, во сослужение на викарниот Епископ г. Јаков Стобиски, отслужи сеноќно бдение со Божествена Литургија во манастирот „Воведение на Пресвета Богородица“, Велјуса. Верниот народ на Литургијата се причести со Светите Христови Тајни.

 

Original Link...


Tags: None
0 comments
Report        

Read On: