Весникар - најнови статии

Весникар - најчитани статии

Света Литургија на празникот на св. Јоаким Осоговски – манас...

На 29.08.2022 год., кога го славиме споменот на свети Јоаким Осоговски и Пренесувањето на неракотворниот образ (убрус) на Господ Исус Христос, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г.Григориј во сослужение со епископот Врањски г. Пахомиј и со митрополитот Тетовско – гостиварски г. Јосиф, митрополитот г. Јосиф и епископот Стобиски г. Јаков, служеше Света Литургија во манастирот на свети Јоаким Осоговски, во Крива Паланка. На Светата Литургија верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

превземено од КОЕ

Original Link...


Tags: None
0 comments
Report        

Read On: