Весникар - најнови статии

Весникар - најчитани статии

Сослужување со Епископот Бихачко-петровачки г. Сергеј во Лесновската обител

{artsexylightbox singleImage="images/stories/17-09-22/01.jpg" path="images/stories/17-09-22/" previewHeight="150" previewWidth="200"}{/artsexylightbox} Сослужување со Епископот Бихачко-петровачки г. Сергеј во Лесновската обител На 17.09.2022 година, Св. свешт-мч. Вавил, пророк и боговидец Мојсеј, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички господин Иларион, во сослужение на Епископот Бихачко-петровачки г. Сергеј, Архиереј при СПЦ, и свештенослужители од Бихачко-петровачката и Брегалничката Епархија, отслужија Света Архиерејска Литургија во Лесновскиот манастир. На крајот од Литургијата двајцата Архиереи одржаа содржајни беседи,
image

Сослужување со Епископот Бихачко-петровачки г. Сергеј во Лесновската обител

На 17.09.2022 година, Св. свешт-мч. Вавил, пророк и боговидец Мојсеј, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички господин Иларион, во сослужение на Епископот Бихачко-петровачки г. Сергеј, Архиереј при СПЦ, и свештенослужители од Бихачко-петровачката и Брегалничката Епархија, отслужија Света Архиерејска Литургија во Лесновскиот манастир. На крајот од Литургијата двајцата Архиереи одржаа содржајни беседи,

а верниот народ се причести со Телото и Крвта Христови. На многаја лета!

 

 

 

Original Link...


Tags: None
0 comments
Report        

Read On: