Весникар - најнови статии

Весникар - најчитани статии

Света Литургија во Недела четиринаесета по Педесетница

На 18.09.2022 г., Недела четиринаесета по Педесетница, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г.Григориј служеше Света Литургија во храмот на Св. великомаченик Димитриј во Крива Паланка. На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови... Повеќе »
"Света Литургија во Недела четиринаесета по Педесетница"

На 18.09.2022 г., Недела четиринаесета по Педесетница, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г.Григориј служеше Света Литургија во храмот на Св. великомаченик Димитриј во Крива Паланка. На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Original Link...


Tags: None
0 comments
Report        

Read On: