Весникар - најнови статии

Весникар - најчитани статии

Света Божествена Литургија

Света Божествена Литургија

 

Sample Image

 

На 21.08.2022 година, Митрополитот Повардарски г. Агатангел отслужи света архиерејска Божествена Литургија во црквата "Св. Кирил и Методиј" во Велес. На Литургијата, Митрополитот Агатангел благоволи и го ракоположи во чин ипоѓакон, дипломираниот теолог Александар Ѓорѓиевски од Велес.

Фотографии на следниот линк: https:/photos.app.goo.gl/jWdBzt9GojsLy9Vb6

 

Original Link...


Tags: None
0 comments
Report        

Read On: