Весникар - најнови статии

Весникар - најчитани статии

Божествена Литургија во Водоча

Божествена Литургија во Водоча (14.08.2022 13:36)

Денес, викарниот епископ Јаков Стобиски отслужи Божествена Литургија во манастирот „Покров на Пресвета Богородица и свети Леонтиј“, во Водоча. Верниот народ на Литургијата се причести со Светите Христови Тајни.

 

                            

 

Original Link...


Tags: None
0 comments
Report        

Read On: