Весникар - најнови статии

Весникар - најчитани статии

1000 години Бигорски Манастир – 1000 години родољубие, преродба, светост

Слово на Неговото Преосвештенство, Епископ Антаниски г. Партениј, Игумен на Свештената Бигорска Обител, по повод Бигорското илјадалетие, изговорено во храмот на Чесниот Претеча, пред почетокот на Вечерната богослужба, сабота, 17 октомври 2020 лето Господово Ваше Високопреосвештенство, Ваше Високопреподобие, Преподобни и чесни отци, браќа монаси и сестри монахињи, Возљубени гости и пријатели, Се наоѓаме во навечерието The post 1000 години Бигорски Манастир – 1000 години родољубие, преродба, светост first appeared on † Бигорски манастир.
1000 години Бигорски Манастир – 1000 години родољубие, преродба, светост

Original Link...


Tags: None
0 comments
Report        

Read On: