Весникар - најнови статии

Весникар - најчитани статии

Слово на Митрополит г. Тимотеј за 1000-годишнината на Бигорски

Слово на Неговото Високопреосвештенство, Митрополит Дебарско-кичевски г. Тимотеј, по повод Бигорското илјадалетие, изговорено во храмот на Чесниот Претеча, пред почетокот на Вечерната богослужба, сабота, 17 октомври 2020 лето Господово Во името на Отецот и Синот и Светиот Дух! Драги браќа и сестри, Денеска сме собрани во овој свет манастир за да одбележиме два значајни поводи. The post Слово на Митрополит г. Тимотеј за 1000-годишнината на Бигорски first appeared on † Бигорски манастир.
Слово на Митрополит г. Тимотеј за 1000-годишнината на Бигорски

Original Link...


Tags: None
0 comments
Report        

Read On: