Весникар - најнови статии

Весникар - најчитани статии

Трета недела по Педесетница

Трета недела по Педесетница

 

Sample Image

 

Sample ImageВо третата Недела по Светата Педесетница, Митрополитот Повардарски г. Агатангел отслужи Света Божествена Литургија во црквата „Св. вмч. Димитриј“ во Валандово. На Литургијата сослужуваа протоереј Љупче Миланов, свештеник Јовчо Крастовски и протоѓакон Васил Ристовски.

Original Link...


Tags: None
0 comments
Report        

Read On: