Весникар - најнови статии

Весникар - најчитани статии

Недела 12 по Педесетница, Литургија во Делчево

{artsexylightbox singleImage="images/stories/12-09-21/01.jpg" path="images/stories/12-09-21/" previewHeight="150" previewWidth="200"}{/artsexylightbox} Недела 12 по Педесетница, Литургија во Делчево На 12.09.2021 год. Недела 12 по Педесетница, преп. Христофор; преп. Фантин Солунски, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички господин Иларион во сослужение на повеќе свештеници од Брегалничкатаепархија отслужи Света Архиерејска Литургија во храмот „Св. Наум Охридски“ во Делчево.
image

Недела 12 по Педесетница, Литургија во Делчево

На 12.09.2021 год. Недела 12 по Педесетница, преп. Христофор; преп. Фантин Солунски, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички господин Иларион во сослужение на повеќе свештеници од Брегалничкатаепархија отслужи Света Архиерејска Литургија во храмот „Св. Наум Охридски“ во Делчево.

На  многубројниот народ Митрополитот се обрати со содржајна беседа по што верниците се причестија со Телото и Крвта на нашиот Господ и Спасител Исус Христос.

 

 

Original Link...


Tags: None
0 comments
Report        

Read On: