Весникар - најнови статии

Весникар - најчитани статии

Света Литургија во Неделата дванаесетта по Педесетница

На 12.09.2021 год., Недела дванаесетта по Педесетница (Светите Александар, Јован и Павле, патријарси Цариградски; преподобен Христофор; свети Евлалиј, епископ на Кесарија Кападокиска), Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г.Григориј служеше Света Литургија во митрополитскиот соборен храм... Повеќе »
"Света Литургија во Неделата дванаесетта по Педесетница"

На 12.09.2021 год., Недела дванаесетта по Педесетница (Светите Александар, Јован и Павле, патријарси Цариградски; преподобен Христофор; свети Евлалиј, епископ на Кесарија Кападокиска), Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г.Григориј служеше Света Литургија во митрополитскиот соборен храм Св. Никола, во Куманово. На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Original Link...


Tags: None
0 comments
Report        

Read On: