Весникар - најнови статии

Весникар - најчитани статии

Осумнaесетта недела по Педесетница

На 11.10.2020 година, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. Григориј, служеше Света Литургија во храмот Св. пророк Илија, во с. Миладиновци. По Литургијата беше извршен Мал Водосвет и беше пресечен славски колач. На Светата... Повеќе »
"Осумнaесетта недела по Педесетница"

На 11.10.2020 година, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. Григориј, служеше Света Литургија во храмот Св. пророк Илија, во с. Миладиновци. По Литургијата беше извршен Мал Водосвет и беше пресечен славски колач. На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Original Link...


Tags: None
0 comments
Report        

Read On: