Весникар - најнови статии

Весникар - најчитани статии

Прославен споменот на Преподобниот Наум Охридски во манастирот во Роклин, Викторија

На 3 Јули 2021 година, по повод манастирската слава, споменот на преподобниот Наум Охридски, во манастирот во Роклин се богослужеше празнична вечерна, утрена и Света Божествена Литургија. На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се при...

Original Link...


Tags: None
0 comments
Report        

Read On: