Весникар - најнови статии

Весникар - најчитани статии

Литургија и призив на Светиот Дух во МПБ „Св.Климент Охридски“-Скопје

{artsexylightbox singleImage="images/stories/05-09-21/01.jpg" path="images/stories/05-09-21/" previewHeight="150" previewWidth="200"}{/artsexylightbox} Литургија и призив на Светиот Дух во МПБ „Св.Климент Охридски“ - Скопје На 05.09.2021 год. Недела 11 по Педесетница и Оддание на Успение, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички господин Иларион, во сослужение на Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Повардарски господин Агатангел, во параклисот „Св.Климент Охридски“ при Македонската Православна Богословија во Драчево - Скопје,
image

Литургија и призив на Светиот Дух во МПБ „Св.Климент Охридски“ - Скопје

На 05.09.2021 год. Недела 11 по Педесетница и Оддание на Успение, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички господин Иларион, во сослужение на Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Повардарски господин Агатангел, во параклисот „Св.Климент Охридски“ при Македонската Православна Богословија во Драчево - Скопје,

отслужи Света Архиерејска Литургија и изврши Молебен и Призив на Светиот Дух, за здравје и успех во учебната година на учениците во Македонската Православна Богословија „Св.Климент Охридски“.

Original Link...


Tags: None
0 comments
Report        

Read On: