Весникар - најнови статии

Весникар - најчитани статии

Литургија на „Св.мч.Фануриј“ во Штип

{artsexylightbox singleImage="images/stories/09-09-21/01.jpg" path="images/stories/09-09-21/" previewHeight="150" previewWidth="200"}{/artsexylightbox}  Литургија на „Св.мч.Фануриј“ во Штип    На 09.09.2021 година кога го чествуваме споменот на Преп. Пимен Велики и Св. Мч. Фануриј, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички господин Иларион во Епархискиот соборен храм „Св. Николај“ во Штип отслужи Света Архирејска Литургија, во сослужение на повеќе свештеници
image

 Литургија на „Св.мч.Фануриј“ во Штип


Read On: