Весникар - најнови статии

Весникар - најчитани статии

Света Литургија во Неделата единаесетта по Педесетницa

На 05.09.2021 год., Недела единаесетта по Педесетницa  (Св. маченик Луп Солунски; Св. свештеномаченик Иринеј Лионски), Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г.Григориј служеше Света Литургија во храмот Света Троица, во Куманово. На Светата Литургија верниот народ... Повеќе »
"Света Литургија во Неделата единаесетта по Педесетницa"

На 05.09.2021 год., Недела единаесетта по Педесетницa  (Св. маченик Луп Солунски; Св. свештеномаченик Иринеј Лионски), Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г.Григориј служеше Света Литургија во храмот Света Троица, во Куманово. На Светата Литургија верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Original Link...


Tags: None
0 comments
Report        

Read On: