Весникар - најнови статии

Весникар - најчитани статии

Сеноќно бдение во Водоча

Сеноќно бдение во Водоча (29.08.2021 21:38)

На празникот на преподобен Јосиф Исихаст, викарниот Епископ г. Јаков Стобиски отслужи сеноќно бдение со Божествена Литургија во манастирот „Покров на Пресвета Богородица и свети Леонтиј“, Водоча. Верниот народ на Литургијата се причести со Светите Христови Тајни

 

.

 

Original Link...


Tags: None
0 comments
Report        

Read On: